MASZ PROBLEM i nie wiesz jak sobie poradzić?
Wydaje Ci się, że jesteś w sytuacji bez wyjścia?
Nie poddawaj się.
Do rozwiązania twoich problemów prowadzi jakaś droga, trzeba ją tylko odnaleźć!

Coraz częściej w życiu spotykają nas sytuacje, z którymi nie możemy sobie sami poradzić. A wsparcie najbliższych jest niewystarczające. Dlatego w gabinecie psychologicznym możemy uzyskać różnoraką pomoc, w zależności od problemu z jakim się zgłaszamy.

W gabinecie WSPARCIE proponowane formy pomocy to:

I Konsultacje
To od 1 do 3 spotkań, w czasie których psychoterapeuta wstępnie diagnozuje problem i proponuje postępowanie dostosowane do indywidualnego problemu i możliwość klienta.

II Wsparcie w kryzysie emocjonalnym
Celem jest uzyskanie wsparcia psychologicznego w związku z przeżywanymi trudnościami w sytuacji kryzysu spowodowanego np.: śmiercią osoby bliskiej, rozstaniem, ciężką chorobą własną lub kogoś bliskiego, problemami wychowawczymi, trudnościami w podjęciu decyzji, bądź inną sytuacją życiową wywołującą przykre emocje. Taka forma pomocy polega na skoncentrowaniu się na problemie wywołującym trudność i obejmuje redukcję lęku, napięcia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, udzielenie wsparcia psychologicznego i psychoedukacji. Wsparcie jest tzw. terapią krótkoterminową trwającą od 5 do 15 spotkań.

III Psychoterapia
Psychoterapia jest skierowana do osób, które doświadczają:

    zaburzeń nastroju (depresja, obniżony nastrój, wahania nastroju);

    zaburzeń na tle lękowym (lęki, fobie, ataki paniki, przymus wykonywania czynności);

    zaburzeń o charakterze nerwicowym;

    zaburzeń osobowości;

    wypalenia zawodowego;

    silnego stresu;

    zespołu stresu pourazowego;

    poważnego kryzysu w relacji z bliską osobą.

Psychoterapia zakłada regularne spotkania - sesje terapeutyczne  odbywające się 1 - 2 razy w tygodniu. Celem jej jest poprawa jakości życia osoby zgłaszającej się do gabinetu psychoterapeuty.